  • IHSM7832EB561L
IHSM7832EB561L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM7832EB561L
HK JDW NO:
873-IHSM7832EB561L
Datasheet:
IHSM7832EB561L
Step5Bar-code shipping tag
IHSM7832EB561L
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    680mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    680mA
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    290mA
  • Height
    7.239mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm
  • Length
    21.336mm
  • Width
    8.128mm