  • IHSM7832ER153L
IHSM7832ER153L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM7832ER153L
HK JDW NO:
873-IHSM7832ER153L
Datasheet:
IHSM7832ER153L
Description:
Quantity:
In Stock : 12958
Step5Bar-code shipping tag
IHSM7832ER153L
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    15mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    37.8Ohm Max
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    55mA
  • Rated Current-Max
    0.12A
  • Special Feature
    FLAME PROOF
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm