  • IHTH0750JZEB3R3M5A
IHTH0750JZEB3R3M5A
advertisement
Manufacturer No:
IHTH0750JZEB3R3M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHTH0750JZEB3R3M5A
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHTH0750JZEB3R3M5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    IHTH-0750JZ-5A
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.800Dia 20.32mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    33A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    33A
  • Lead Pitch
    11.8364mm
  • Lead Diameter
    1.6002 mm
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.4mOhm Max
  • Max DC Current
    32A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    32A
  • Diameter
    20.3454mm
  • Height
    9.525mm
  • Height Seated (Max)
    0.375 9.53mm