  • IKB20N65EH5ATMA1
IKB20N65EH5ATMA1
advertisement
Manufacturer No:
IKB20N65EH5ATMA1
HK JDW NO:
376-IKB20N65EH5ATMA1
Datasheet:
IKB20N65EH5ATMA1
Step5Bar-code shipping tag
IKB20N65EH5ATMA1
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Power - Max
    125W
  • Reverse Recovery Time
    80ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    38A
  • Test Condition
    400V, 20A, 32 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 20A
  • Gate Charge
    48nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    60A
  • Td (on/off) @ 25°C