  • ILC0402RK15NK
ILC0402RK15NK
advertisement
Manufacturer No:
ILC0402RK15NK
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-ILC0402RK15NK
Package:
0402
Datasheet:
ILC0402RK15NK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILC0402RK15NK
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Inductance
    15 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.5GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    550mOhm
  • Length
    1mm