  • ILSB0805ER47NM
ILSB0805ER47NM
advertisement
Manufacturer No:
ILSB0805ER47NM
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ILSB0805ER47NM
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ILSB0805ER47NM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILSB0805ER47NM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ILSB-0805
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    35mA
  • Frequency - Self Resonant
    320MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Height
    1.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm