  • IM02BH2R7J
IM02BH2R7J
advertisement
Manufacturer No:
IM02BH2R7J
HK JDW NO:
873-IM02BH2R7J
Datasheet:
IM02BH2R7J
Step5Bar-code shipping tag
IM02BH2R7J
    Axial
  • Weight
    299.994654mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    Bulk
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    36.575mm
  • Inductance
    2.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    550mOhm Max
  • Max DC Current
    355mA
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Q @ Freq
    37 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    37
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Diameter
    2.67mm