  • IM02BH391K
IM02BH391K
advertisement
Manufacturer No:
IM02BH391K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM02BH391K
Package:
Axial
Datasheet:
IM02BH391K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM02BH391K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    299.994654mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    40mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    390μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    35Ohm Max
  • Max DC Current
    40mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.5MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 790kHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz