  • IM02EB330K
IM02EB330K
advertisement
Manufacturer No:
IM02EB330K
HK JDW NO:
873-IM02EB330K
Datasheet:
IM02EB330K
Step5Bar-code shipping tag
IM02EB330K
    Select All
  • Mount
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    130mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.4Ohm Max
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    24MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 2.5MHz
  • Q Factor
    45
  • Inductance Tolerance
    10%