  • IM02RU1R5K
IM02RU1R5K
advertisement
Manufacturer No:
IM02RU1R5K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM02RU1R5K
Package:
Axial
Datasheet:
IM02RU1R5K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM02RU1R5K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Max DC Current
    535mA
  • Frequency - Self Resonant
    140MHz
  • Q @ Freq
    28 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    28
  • DC Current
    535mA