  • IM04BH271J
IM04BH271J
advertisement
Manufacturer No:
IM04BH271J
HK JDW NO:
873-IM04BH271J
Datasheet:
IM04BH271J
Step5Bar-code shipping tag
IM04BH271J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    270μH
  • DC Resistance (DCR)
    11Ohm Max
  • Max DC Current
    129mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.7MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz