  • IM04RU360J
IM04RU360J
advertisement
Manufacturer No:
IM04RU360J
HK JDW NO:
873-IM04RU360J
Datasheet:
IM04RU360J
Step5Bar-code shipping tag
IM04RU360J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    36μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Max DC Current
    180mA
  • Frequency - Self Resonant
    15.5MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • DC Current
    180mA