  • IM04SH111J
IM04SH111J
advertisement
Manufacturer No:
IM04SH111J
HK JDW NO:
873-IM04SH111J
Datasheet:
IM04SH111J
Step5Bar-code shipping tag
IM04SH111J
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    110μH
  • DC Resistance (DCR)
    4.9Ohm Max
  • Max DC Current
    128mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.9MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz