  • IM06BH330K
IM06BH330K
advertisement
Manufacturer No:
IM06BH330K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM06BH330K
Package:
Axial
Datasheet:
IM06BH330K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM06BH330K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.440L 4.83mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    185mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    3.5Ohm Max
  • Max DC Current
    185mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Length
    11.43mm