  • IM06RFCSBH471J40
IM06RFCSBH471J40
advertisement
Manufacturer No:
IM06RFCSBH471J40
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM06RFCSBH471J40
Package:
Axial
Datasheet:
IM06RFCSBH471J40
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM06RFCSBH471J40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM-6-RFCS-40
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.447L 4.83mmx11.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    470μH
  • DC Resistance (DCR)
    10.9Ohm Max
  • Max DC Current
    128mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.2MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz