  • IM06RFCSER5R6K40
IM06RFCSER5R6K40
advertisement
Manufacturer No:
IM06RFCSER5R6K40
HK JDW NO:
873-IM06RFCSER5R6K40
Datasheet:
IM06RFCSER5R6K40
Step5Bar-code shipping tag
IM06RFCSER5R6K40
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.447L 4.83mmx11.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    450mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    64MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    65 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Rated Current-Max
    0.9A