  • IM06RFCSRU270K40
IM06RFCSRU270K40
advertisement
Manufacturer No:
IM06RFCSRU270K40
HK JDW NO:
873-IM06RFCSRU270K40
Datasheet:
IM06RFCSRU270K40
Step5Bar-code shipping tag
IM06RFCSRU270K40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IM-6-RFCS-40
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.447L 4.83mmx11.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Inductance
    27μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.7Ohm Max
  • Max DC Current
    360mA
  • Frequency - Self Resonant
    29MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz