  • IM06SH6R8K
IM06SH6R8K
advertisement
Manufacturer No:
IM06SH6R8K
HK JDW NO:
873-IM06SH6R8K
Datasheet:
IM06SH6R8K
Step5Bar-code shipping tag
IM06SH6R8K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.440L 4.83mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    375mOhm Max
  • Max DC Current
    560mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz