  • IM06SH751K
IM06SH751K
advertisement
Manufacturer No:
IM06SH751K
HK JDW NO:
873-IM06SH751K
Datasheet:
IM06SH751K
Step5Bar-code shipping tag
IM06SH751K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.440L 4.83mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    750μH
  • DC Resistance (DCR)
    14.4Ohm Max
  • Max DC Current
    83mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.3MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz