  • IM06SJ102J
IM06SJ102J
advertisement
Manufacturer No:
IM06SJ102J
HK JDW NO:
873-IM06SJ102J
Datasheet:
IM06SJ102J
Step5Bar-code shipping tag
IM06SJ102J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.440L 4.83mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Inductance
    1mH
  • DC Resistance (DCR)
    16.5Ohm Max
  • Max DC Current
    78mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.8MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz