  • IM10RFCLBH680J12
IM10RFCLBH680J12
advertisement
Manufacturer No:
IM10RFCLBH680J12
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM10RFCLBH680J12
Package:
Axial
Datasheet:
IM10RFCLBH680J12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM10RFCLBH680J12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max DC Current
    450mA
  • Frequency - Self Resonant
    16MHz
  • Q @ Freq
    100 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM-10RFCL-12
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.310Diax0.900L 7.87mmx22.86mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    68μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.4Ohm Max