  • IM10RFCLBH820J12
IM10RFCLBH820J12
advertisement
Manufacturer No:
IM10RFCLBH820J12
HK JDW NO:
873-IM10RFCLBH820J12
Datasheet:
IM10RFCLBH820J12
Step5Bar-code shipping tag
IM10RFCLBH820J12
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IM-10RFCL-12
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.310Diax0.900L 7.87mmx22.86mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.724 mm
  • Inductance
    82μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm Max
  • Max DC Current
    425mA
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Q @ Freq
    100 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    100
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz