  • IM10RFCMBH5R6K13
IM10RFCMBH5R6K13
advertisement
Manufacturer No:
IM10RFCMBH5R6K13
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM10RFCMBH5R6K13
Package:
Axial
Datasheet:
IM10RFCMBH5R6K13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM10RFCMBH5R6K13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM-10RFCM-13
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.600L 6.35mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Molded
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    1.55A
  • Frequency - Self Resonant
    56MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 7.9MHz
  • DC Current
    1.55A