  • IMB18-12NNOVU2S
IMB18-12NNOVU2S
advertisement
Manufacturer No:
IMB18-12NNOVU2S
HK JDW NO:
704-IMB18-12NNOVU2S
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M18 Plastic Cable Leads Cylinder, Threaded - M18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMB18-12NNOVU2S
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.472 (12mm)
  • Response Frequency
    1kHz