  • IMB30-15BPPVC0K
IMB30-15BPPVC0K
advertisement
Manufacturer No:
IMB30-15BPPVC0K
HK JDW NO:
704-IMB30-15BPPVC0K
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 Plastic Connector Cylinder, Threaded - M30
Step5Bar-code shipping tag
IMB30-15BPPVC0K
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NC/NO, 4-Wire
  • Sensing Distance
    0.591 (15mm)
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    500Hz