  • IMC0402ER43NG01
IMC0402ER43NG01
advertisement
Manufacturer No:
IMC0402ER43NG01
HK JDW NO:
873-IMC0402ER43NG01
Datasheet:
IMC0402ER43NG01
Step5Bar-code shipping tag
IMC0402ER43NG01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    IMC-0402-01
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    100mA
  • Current Rating
    100mA
  • Inductance
    43nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    810mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.03GHz
  • Q @ Freq
    25 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm