  • IME08-2N5PSZT0K
IME08-2N5PSZT0K
advertisement
Manufacturer No:
IME08-2N5PSZT0K
HK JDW NO:
704-IME08-2N5PSZT0K
Package:
Cylinder, Threaded - M8
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M8 Plastic Connector Cylinder, Threaded - M8
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
IME08-2N5PSZT0K
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M8
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.098 (2.5mm)
  • Response Frequency
    4kHz