  • IMP1-3D0-3D0-4LL-33
IMP1-3D0-3D0-4LL-33
advertisement
Manufacturer No:
IMP1-3D0-3D0-4LL-33
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-IMP1-3D0-3D0-4LL-33
Quantity:
In Stock : 10787
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMP1-3D0-3D0-4LL-33
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    iMP® (1500W)
  • Size / Dimension
    11.00Lx8.00W x 2.50 H 279.4mmx203.2mmx63.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, I²C Interface, PFC, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    1158W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, UL
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    300A 10A 4A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~300VDC
  • Voltage - Output 2
    12V