  • IMP4-2Q0-2Q0-24-A
IMP4-2Q0-2Q0-24-A
advertisement
Manufacturer No:
IMP4-2Q0-2Q0-24-A
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-IMP4-2Q0-2Q0-24-A
Package:
Datasheet:
IMP4-2Q0-2Q0-24-A
Description:
Quantity:
In Stock : 2590
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMP4-2Q0-2Q0-24-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    iMP® (1158W)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    10.00Lx5.00W x 2.50 H 254.0mmx127.0mmx63.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, I²C Interface, PFC, PMBus™, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    1100W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, UL
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    15A 15A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~300VDC