  • IMS05EB222K
IMS05EB222K
advertisement
Manufacturer No:
IMS05EB222K
HK JDW NO:
873-IMS05EB222K
Datasheet:
IMS05EB222K
Step5Bar-code shipping tag
IMS05EB222K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    2.2mH
  • DC Resistance (DCR)
    33.8Ohm Max
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    970kHz
  • Q @ Freq
    45 @ 250kHz
  • Inductance Frequency - Test
    250kHz
  • Current - Saturation
    27mA