  • IMS05WDSH332K40
IMS05WDSH332K40
advertisement
Manufacturer No:
IMS05WDSH332K40
HK JDW NO:
873-IMS05WDSH332K40
Datasheet:
IMS05WDSH332K40
Step5Bar-code shipping tag
IMS05WDSH332K40
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2016
  • Series
    IMS-5WD-40
  • Size / Dimension
    0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    3.3mH
  • DC Resistance (DCR)
    48.7Ohm Max
  • Max DC Current
    82mA
  • Frequency - Self Resonant
    840kHz
  • Q @ Freq
    52 @ 250kHz
  • Inductance Frequency - Test
    25kHz
  • Current - Saturation
    30mA