  • IMS5SWDRU151K65
IMS5SWDRU151K65
advertisement
Manufacturer No:
IMS5SWDRU151K65
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IMS5SWDRU151K65
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMS5SWDRU151K65
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IMS-5SWD-65
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    4.1Ohm Max
  • Max DC Current
    275mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.5MHz
  • Q @ Freq
    56 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Current - Saturation
    90mA