  • IN-P32ATA
IN-P32ATA
advertisement
Manufacturer No:
IN-P32ATA
Manufacturer:
Inolux
HK JDW NO:
357-IN-P32ATA
Package:
2-PLCC
Datasheet:
Description:
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IN-P32ATA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to IN-P32ATA.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-PLCC
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2017
  • Series
    IN-P32AT
  • Size / Dimension
    3.20mm Lx2.80mm W
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Color
    Amber
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    2.40mm Dia
  • Millicandela Rating
    200mcd
  • Wavelength - Peak
    609nm
  • Lens Color
    Clear
  • Wavelength - Dominant
    605nm
  • Height (Max)
    1.90mm