  • IN-P36ATEB
IN-P36ATEB
advertisement
Manufacturer No:
IN-P36ATEB
Manufacturer:
Inolux
HK JDW NO:
357-IN-P36ATEB
Package:
4-SMD, J-Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1729
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IN-P36ATEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, J-Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    3.60mm Lx3.10mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    Blue
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3V
  • Viewing Angle
    30°
  • Current - Test
    30mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Millicandela Rating
    2800mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Dominant
    465nm
  • Height (Max)
    3.70mm