  • IPAN60R360PFD7SXKSA1
IPAN60R360PFD7SXKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IPAN60R360PFD7SXKSA1
HK JDW NO:
376-IPAN60R360PFD7SXKSA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 360m Ω @ 2.9A, 10V ±20V 534pF @ 400V 12.7nC @ 10V 650V TO-220-3 Full Pack
Quantity:
In Stock : 30
Step5Bar-code shipping tag
IPAN60R360PFD7SXKSA1
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Series
    CoolMOS™PFD7
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power Dissipation-Max
    23W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    360m Ω @ 2.9A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 140μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    534pF @ 400V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    10A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    12.7nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V