  • IPDD60R190G7XTMA1
IPDD60R190G7XTMA1
advertisement
Manufacturer No:
IPDD60R190G7XTMA1
HK JDW NO:
376-IPDD60R190G7XTMA1
Package:
10-PowerSOP Module
Datasheet:
IPDD60R190G7XTMA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 190m Ω @ 4.2A, 10V ±20V 718pF @ 400V 18nC @ 10V 600V 10-PowerSOP Module
Quantity:
In Stock : 1700
Step5Bar-code shipping tag
IPDD60R190G7XTMA1
    Select All
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    76W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    190m Ω @ 4.2A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 210μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    718pF @ 400V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    13A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    18nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    10-PowerSOP Module
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ