  • IPI47N10SL26AKSA1
IPI47N10SL26AKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IPI47N10SL26AKSA1
HK JDW NO:
376-IPI47N10SL26AKSA1
Package:
TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Datasheet:
IPI47N10SL26AKSA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 26m Ω @ 33A, 10V ±20V 2500pF @ 25V 135nC @ 10V TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Quantity:
In Stock : 9730
Step5Bar-code shipping tag
IPI47N10SL26AKSA1
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    SIPMOS®
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    AVALANCHE RATED, LOGIC LEVEL COMPATIBLE
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Power Dissipation-Max
    175W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    26m Ω @ 33A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2V @ 2mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2500pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    47A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    135nC @ 10V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Continuous Drain Current (ID)
    47A
  • Max Dual Supply Voltage
    100V
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.04Ohm
  • Pulsed Drain Current-Max (IDM)
    188A