  • IPP057N06N3GHKSA1
IPP057N06N3GHKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IPP057N06N3GHKSA1
HK JDW NO:
376-IPP057N06N3GHKSA1
Package:
TO-220-3
Datasheet:
IPP057N06N3GHKSA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 5.7m Ω @ 80A, 10V ±20V 6600pF @ 30V 82nC @ 10V 60V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 13487
Step5Bar-code shipping tag
IPP057N06N3GHKSA1
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    OptiMOS™
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Power Dissipation-Max
    115W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    5.7m Ω @ 80A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 58μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    6600pF @ 30V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    80A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    82nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V