  • IPP086N10N3GHKSA1
IPP086N10N3GHKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IPP086N10N3GHKSA1
HK JDW NO:
376-IPP086N10N3GHKSA1
Package:
TO-220-3
Datasheet:
IPP086N10N3GHKSA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 8.6m Ω @ 73A, 10V ±20V 3980pF @ 50V 55nC @ 10V 100V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 1378
Step5Bar-code shipping tag
IPP086N10N3GHKSA1
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Published
    2014
  • Series
    OptiMOS™
  • Part Status
    Obsolete
  • Power Dissipation-Max
    125W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    8.6m Ω @ 73A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3.5V @ 75μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    3980pF @ 50V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    80A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    55nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    6V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V