  • IQ10-03BPSKR8S
IQ10-03BPSKR8S
advertisement
Manufacturer No:
IQ10-03BPSKR8S
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-IQ10-03BPSKR8S
Package:
Module
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Module Plastic Cable with Connector Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IQ10-03BPSKR8S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Material - Body
    Plastic
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C TA
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP68
  • Termination Style
    Cable with Connector
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.118 (3mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    No Indicator
  • Response Frequency
    2kHz