  • IQ80-50BPP-KC0
IQ80-50BPP-KC0
advertisement
Manufacturer No:
IQ80-50BPP-KC0
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-IQ80-50BPP-KC0
Package:
Box
Datasheet:
Description:
10V~36V Inductive Box Plastic Connector Box
Step5Bar-code shipping tag
IQ80-50BPP-KC0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Box
  • Material - Body
    Plastic
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C TA
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    10V~36V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NC/NO, 4-Wire
  • Sensing Distance
    1.969 (50mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    70Hz