  • IR02BH3R3K
IR02BH3R3K
advertisement
Manufacturer No:
IR02BH3R3K
HK JDW NO:
873-IR02BH3R3K
Datasheet:
IR02BH3R3K
Step5Bar-code shipping tag
IR02BH3R3K
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    850mOhm Max
  • Max DC Current
    270mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 7.9MHz
  • Q Factor
    45
  • Diameter
    3.05mm