  • IR02EB680K
IR02EB680K
advertisement
Manufacturer No:
IR02EB680K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IR02EB680K
Package:
Axial
Datasheet:
IR02EB680K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IR02EB680K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    IR
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    68μH
  • DC Resistance (DCR)
    6.7Ohm Max
  • Max DC Current
    92mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz