  • IR02RU560H
IR02RU560H
advertisement
Manufacturer No:
IR02RU560H
HK JDW NO:
873-IR02RU560H
Datasheet:
IR02RU560H
Step5Bar-code shipping tag
IR02RU560H
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Inductance
    56μH
  • DC Resistance (DCR)
    5.7Ohm Max
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz