  • IRC40SN40M1PA
IRC40SN40M1PA
advertisement
Manufacturer No:
IRC40SN40M1PA
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-IRC40SN40M1PA
Package:
Module
Datasheet:
Description:
IND PROX SEN IRC40 PLUG PNP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRC40SN40M1PA
  • Package / Case
    Module
  • Material - Body
    Plastic
  • Mfr
    Carlo Gavazzi Inc.
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 80°C
  • Series
    IRC40
  • Voltage - Supply
    10V ~ 30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP68, IP69K
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NC/NO, 4-Wire
  • Sensing Distance
    1.575" (40mm)