  • IRF01ST180K
IRF01ST180K
advertisement
Manufacturer No:
IRF01ST180K
HK JDW NO:
873-IRF01ST180K
Datasheet:
IRF01ST180K
Step5Bar-code shipping tag
IRF01ST180K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Lead Length
    36.515mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    18μH
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    315mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz