  • IRF03SH100K
IRF03SH100K
advertisement
Manufacturer No:
IRF03SH100K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IRF03SH100K
Package:
Axial
Datasheet:
IRF03SH100K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRF03SH100K
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IRF
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.385L 4.32mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    580mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Q @ Freq
    85 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz