  • IRG7CH37K10EF
IRG7CH37K10EF
advertisement
Manufacturer No:
IRG7CH37K10EF
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-IRG7CH37K10EF
Package:
Die
Datasheet:
IRG7CH37K10EF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRG7CH37K10EF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Die
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Insulated Gate BIP Transistors
  • Input Type
    Standard
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    15A
  • Test Condition
    600V, 15A, 10 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.3V @ 15V, 15A
  • Gate Charge
    80nC
  • Td (on/off) @ 25°C
    28ns/122ns
  • Gate-Emitter Voltage-Max
    30V
  • Gate-Emitter Thr Voltage-Max
    7.5V