  • IRG7CH75K10EF
IRG7CH75K10EF
advertisement
Manufacturer No:
IRG7CH75K10EF
HK JDW NO:
376-IRG7CH75K10EF
Step5Bar-code shipping tag
IRG7CH75K10EF
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Subcategory
    Insulated Gate BIP Transistors
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Collector-Emitter Voltage-Max
    1200V
  • Gate-Emitter Voltage-Max
    30V
  • Gate-Emitter Thr Voltage-Max
    7.5V