  • IRM-20-12RH
IRM-20-12RH
advertisement
Manufacturer No:
IRM-20-12RH
Manufacturer:
MEAN WELL
HK JDW NO:
495-IRM-20-12RH
Package:
Datasheet:
IRM-20-12RH
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 1.8A 21.6W 4-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRM-20-12RH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    59
  • Tolerance
    ±2.5
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Encapsulated
  • Pin Count
    4
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.3%
  • Load Regulation
    0.5%